Gazy Spawalnicze, propan

Stosowane do łączenia metali

Gazy dla przemysłu spożywczego

Stosowane jako dodatki do żywności zgodnie z przyjętymi normami

Gazy do wózków widłowych

Gaz płynny jako paliwo do silników

Czynniki chłodnicze

Czynniki z grupy HFC, HFO, naturalne czynniki chłodnicze oraz szeroki asortyment

Gazy spawalnicze

Gazy spożywcze

Do wózków widłowych

Czynniki chłodnicze


Gazy spawalnicze
separator_small_white


Argon

Stosowany jest jako gaz osłonowy, ma wysoką zdolność jonizacji w łuku. Jest bazowym gazem większości mieszanek osłonowych i gazem osłonowym przy spawaniu metodą TIG różnych gatunków stali lub metodą MIG niektórych gatunków stali wysokostopowych. Argon jest używany jako gaz nośny w chromatografii.

CO2

Coraz rzadziej stosowany jako gaz osłonowy przy spawaniu metodą MAG ze względu na osiąganie niższych prędkości spawania, powstawanie dużych ilości odprysków, pyłów i dymów, gorsze własności mechaniczne złącza. Najważniejszą korzyścią jest dobre przetopienie zapewniające głęboki profil wtopienia.

Corgon® 18

Jest to dwuskładnikowa mieszanka zawierająca 82% argonu i 18% dwutlenku węgla. Mieszanka ta tworzy spoiny o bardzo dobrym przetopieniu. W rezultacie otrzymujemy mniej wadliwych spoin. Mieszanka ta doskonale nadaje się do procesu ze zwarciowym i natryskowym przenoszeniem metalu.

Acetylen

Gaz palny o najwyższej temperaturze płomienia. Mieszanki tlenowo-acetylenowe stosowane w procesach cięcia zapewniają najkrótszy czas podgrzewania i cięcia ze wszystkich dostępnych mieszanek gazowych. Wśród typowych zastosowań warto wymienić nagrzewanie płomieniowe, żłobienie gazowe, spawanie, prostowanie płomieniowe, natryskiwanie termiczne, lutowanie twarde.

Cronigon® 2

To dwuskładnikowa mieszanka zawierająca 97,5% argonu i 2,5% dwutlenku węgla. Mieszankę tę wykorzystuje się do spawania metodą MAG różnych stopów stali nierdzewnej. Obniżony potencjał utleniający zmniejsza zużycie agresywnych chemicznych środków czyszczących. Optymalny zakres roboczy wynosi od 1 do 8 mm.

Propan

Oferowany przez nas gaz to najwyższej jakości produkt spełniający certyfikaty jakości oraz wymagane normy. Jest czystym ekologicznie i oszczędnym w użytkowaniu źródłem energii. Jego liczne zalety takie jak znakomite parametry palne czy wysoka kaloryczność sprawiają, że doskonale sprawdza się w celach grzewczych w gospodarstwach domowych jak i w przemyśle.


Gazy spożywcze
separator_small_blue


Biogon® N

AZOT SPOŻYWCZY N2 Stosowany do pakowania artykułów i produktów spożywczych, wód, soków i napojów.

MAPAX® 2/8

20% CO2, 80% O2 Stosowany głównie jako gaz do pakowania surowego mięsa czerwonego. Stosowany także do pakowania wód, soków i napojów.

Biogon® C30

N2 + 30% CO2 Stosowany jest głównie jako gaz do pakowania dań gotowych takich jak np. pierogi czy krokiety.


Biogon® C

DWUTLENEK WĘGLA SPOŻYWCZY CO2 Stosowany mi.in. jako gaz do piwa i innych napojów.

Biogon® C20

N2 + 20% CO2 Stosowany jest do pakowania mięs i wyrobów wędliniarskich.

BANARG®

4% C2H4 96% N2 Stosowany jako atmosfera ochronna, w której dojrzewają owoce.


Gaz do wózków widłowych
separator_small_white


Dostarczany przez naszą firmę wysokiej jakości gaz propan-butan w butlach do wózków widłowych to sprawdzone i pewne rozwiązanie do zasilania silników pojazdów poruszających się w obiektach zamkniętych typu hale przemysłowe, zamknięte pomieszczenia magazynowe o dużych rygorach czystości oraz place magazynowe.

Zastosowane do zasilania butle gazowe tzw. syfonowe posiadają specjalny zawór z dodatkowo zamontowaną rurką do poboru fazy płynnej mieszaniny gazów węglowodorowych propanu i butanu w odróżnieniu od powszechnie stosowanych butli do celów komunalnych w których wykorzystywana jest faza lotna/gazowa.


Ciągłość pracy wózka

 

Mniejsze zużycie silnika

 

Cicha praca silnika

 

Oszczędność

 


Czynniki chłodnicze
separator_small_blue


Oferujemy najszerszą na rynku gamę czynników chłodniczych, których użycie gwarantuje prawidłową pracę urządzeń i instalacji. Pełen asortyment dla chłodnictwa i klimatyzacji, czynniki chłodnicze do nowych i istniejących instalacji, zamienniki oraz butle do czynników chłodniczych.

W ciągłej sprzedaży posiadamy czynniki


R404A

 

R410A

 

R407C

 

R134A

 

Zapewniamy
separator_small_white


Dostawy gazów pod wskazany adres kontrahenta.

R

Wysokie stany magazynowe najpopularniejszych gazów.

R

Legalizacje butli, wymiana uszkodzonych zaworów.

R

Kontakt

Zadaj pytanie - dział gazy


+48 56-643-35-33

+48 56-643-37-00

wew. 5